<< Strona główna
Księgarnia brydżowa Księgarnia brydżowa Księgarnia brydżowa Poznajmy się BBO
Szukaj

Autor: Roman Krzemień
Roman Krzemień
Trafiła kosa na kamień (2)


Piękne zagrania są nie tylko domeną mężczyzn. Oto rozdanie z meczu W. Brytania - USA podczas olimpiady kobiecej.

 
 W 10 5
 7 5 2
 A D 10
 K D 6 2
 
 K 9
 K D 8 4
 W 7 6 3 2
 W 4
 7 3
 9 6 3
 9 5 4
 10 8 7 5 3
 
 A D 8 6 4 2
 A W 10
 K 8
 A 9
 

W pokoju otwartym Angielki zagrały 6BA i po wiście w króla kier nie miały szansy na realizację kontraktu.
W pokoju zamkniętym Amerykanki Jac-qui Mitchell i Gail Moss osiągnęły dużo lepszego szlemika pikowego (nawet po wiście kierowym są szansę na wyrzucenie obu kierów z ręki).
W - Sandra Landy zawistowała w
K i Moss po zabiciu asem zgrała trzy kara i trzy trefle, wyrzucając z ręki kiery. W przebiła i wyszła w karo pod potrójny renons. To zagranie zastanowiło Moss. Dlaczego W wyszła w karo, zamiast w dużo bardziej naturalne kiery. Najprawdopodobniej myślała o jakiejś promocji. Ale z czym? Mogła mieć tylko króla atu. Moss zagrała więc asa z góry i wygrała kontrakt.
Bardzo ładna rozgrywka, ale również piękny wist. Jeżeli W nie wyjdzie pod potrójny renons, to nie ma szansy na wzięcie lewy na króla pik, bo rozgrywająca nie ma dojścia do stołu, do impasu.Trafiła kosa na kamień (1)


 
 A K 8
 7 2
 K D 6
 D 7 6 5 3
 
 6 4 3 2
 9 8 6
 A 10 7 5
 W 9
 9 7 5
 K D W 5 4
 W 3 2
 K 4
 
 D W 10
 A 10 3
 9 8 4
 A 10 8 2
 

Jest to rozdanie z prestiżowego turnieju dla zaproszonych par - o puchar redakcji Sunday Times. Przy stoliku spotkali się partnerzy z drużyny Asy z Dallas - wielokrotni Mistrzowie Świata: Wolff - Jacoby (NS) i Goldman - Soloway (WE). Na wszystkich stołach S grał 3BA. Po wiście w kiera (E wchodził do licytacji kierami) rozgrywający bił za trzecim razem, przechodził pikiem do stołu i grał trefla do dziesiątki. Ponieważ trefle się dzieliły i as karo stal, więc wszyscy gładko wygrywali. Tylko jeden rozgrywający - Jacoby - dostrzegł szansę wygrania przy asie karo u E. Do tego musiałby wziąć 5 lew treflowych; czyli zastać następujący układ trefli:

 
D 7 6 5 3

 
W

K 9 4

 
A 10 8 2

 

Jacoby przeszedł wiec do stołu pikiem i zagrał damę trefl. Od E król, as z ręki, a od W spadł wymarzony i walet. Ponowne przejście do stołu pikiem i impas dziewiątki trefl. Tym razem jednak nieudany. Goldman wziął i zagrał w pika wyrabiając sobie piątą lewę.wykonanie: Strony internetowe gdańsk - Netidea.pl